Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna
Zamów katalog
Nie masz czasu?

Wyniki wyszukiwania

|zamknij okno
ukraina-chocim-1.jpg

Ukraina | Szlakiem Kresowych Twierdz

Wycieczka objazdowa 6 dni (autokarem)

Ukraina / Wycieczka objazdowa

Transport: Autokar / Wyjazdy od: 09-06-2020 do 14-06-2020

Cena od: 1250PLN zobacz terminy i ceny »

Udogodnienia: Zwiedzanie

Pokoje: Wg oferty

Wyżywienie: HB

KodTerminCenaDodatkowe opcjeRezerwuj
SIT 09-06-2020 — 14-06-2020 1250PLN rezerwuj

1 dzień WARSZAWA - ŻÓŁKIEW - LWÓW

Odjazd autokaru do Lwowa (możliwość wsiadania: Lublin, Zamość, Hrebenne). Przed granicą postój na obiad (we własnym zakresie). ). Po przekroczeniu granicy zwiedzanie Żółkwi - siedziby rodu Sobieskich i Żółkiewskich - rynek z dobrze zachowaną XVII-wieczną zabudową, unicka cerkiew oo. Bazylianów, pozostałości jednej z największych gmin żydowskich w Polsce - synagoga ufundowana przez króla Jana III, niegdysiejszy klasztor oo. Dominikanów - obecnie cerkiew grekokatolicka, imponująca swoim rozmiarem i wystrojem kolegiata św. Wawrzyńca Męczennika z renesansowymi nagrobkami Żółkiewskich i Sobieskich (m.in. Jakuba Sobieskiego - ojca króla Jana III). Przyjazd do Lwowa - zakwaterowanie w hotelu w okolicach miasta.

2 dzień LWÓW - ZŁOCZÓW - ZBARAŻ - WIŚNIOWIEC - SKAŁA PODOLSKA

Wyjazd z Lwowa. Przejazd do Złoczowa – zwiedzanie jednej z rezydencji rodu Sobieskich. Wizyta w Zbarażu i Wiśniowcu – zwiedzanie obronnej twierdzy i rodowego gniazda Wiśniowieckich, rozsławionych przez sienkiewiczowską Trylogię. Przejazd przez Trembowlę, z pozostałościami zamku bronionego mężnie przed Turkami przez żonę komendanta twierdzy Annę Dorotę Chrzanowską. Przejazd przez Skałę Podolską koło ruin malowniczo usytuowanego nad Zbruczem pałacu Lanckorońskich. Przyjazd do Kamieńca Podolskiego, zakwaterowanie w hotelu.

3 dzień KAMIENIEC PODOLSKI - OKOPY ŚWIĘTEJ TRÓJCY - CHOCIM - KAMIENIEC PODOLSKI

Zwiedzanie Kamieńca Podolskiego – wizyta w twierdzy kamienieckiej: Stary  i Nowy Zamek, bramy i mury obronne. Stare Miasto – rynek, ratusz, katedra pod wezwaniem  Św. Piotra i Pawła z wieżą-minaterem, kościół i klasztor ojców Dominikanów, dzielnice ormiańska i żydowska. Przejazd do Okopów Świętej Trójcy – pozostałości twierdzy obronnej  na przesmyku między Zbruczem, a Dniesterm. Chocim – kolejna twierdza graniczna, broniąca niegdyś przed Turkami rubieży Rzeczypospolitej. Powrót do hotelu.

4 dzień KAMIENIEC PODOLSKI - CZERNIOWCE - ŚNIATYŃ - KOŁOMYJA - STANISŁAWÓW

Wyjazd do Czerniowców – spacer po mieście: zespół uniwersytecki, secesyjne kamienice, pozostałości dzielnicy żydowskiej. Przejazd przez Śniatyń, w którym pochowana jest błogosławiona siostra szarytka Marta Wiecka. Kołomyja – zwiedzanie Starówki i muzeum Huculskiego. Przejazd w okolice Stanisławowa, zakwaterowanie w hotelu.

5 dzień STANISŁAWÓW - HALICZ - ROHATYN - ŚWIRZ - LWÓW

Po śniadaniu zwiedzanie Stanisławowa – kościół kolegiacki NMP, dawny kościół ormiański, sobór katedralny pod wezwaniem Zmartwychwstania, synagoga i browar. Przejazd przez Halicz, w którym niegdyś obok siebie mieszkali Polacy, Rusini, Karaimowie i Żydzi. Rohatyń – zabytkowe drewniane cerkwie z XVII i XVIII wieku. Postój przy zamku Świrskich w Świrzu, który do 1939 roku był własnością generała Bora-Komorowskiego. Przyjazd w okolice Lwowa, zakwaterowanie w hotelu.

6 dzień LWÓW - WARSZAWA

Krótkie zwiedzanie Lwowa – spacer Prospektem Swobody po centrum miasta, Starówka: katedry Łacińska i Ormiańska, kaplica Boimów. Wczesnym popołudniem wyjazd w kierunku granicy. Wieczorem przyjazd autokaru na ul. Emilii Plater przy Sali Kongresowej.

 

Cena zawiera:

 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatną przy pierwszej wpłacie (0 PLN/os),
 • transport autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami),
 • opieka polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania oraz kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • napojów do kolacji,
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (20 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (60 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (54 PLN/os),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera"
 

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu. Zakwaterowanie w hotelach klasy tursytycznej w pokojach 2-osobowych (lub 2-osobowych z dostawką), z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 85 EUR.

Wyżywienie: śniadania i kolacje.

Na życzenie grupy pilot organizuje dodatkowe atrakcje – np. koncert muzyki kresowej, degustację potraw ukraińskich oraz rejs statkiem po Dniestrze (atrakcje fakultatywne płatne dodatkowo w zależności od ilości chętnych).

Wybór miejsc w autokarze przy pierwszej wpłacie!

 

 

 

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
Warszawa miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 06:45 bez dopłat
Lublin miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 10:00 bez dopłat
Zamość miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 11:00 bez dopłat
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl