Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna

Kraje wschodnie

|zamknij okno
petersburg-1.jpg

Kraje Nadbałtyckie | Sankt Ptersburg

Wycieczka samolotowa 7 dni

Rosja / Wycieczka objazdowa

Transport: Samolot, Autokar / Wyjazdy od: 01-05-2020 do 15-08-2020

Cena od: 3152PLN zobacz terminy i ceny »

Udogodnienia: Zwiedzanie

Pokoje: Wg oferty

Wyżywienie: HB

Siedmiodniowa wycieczka objazdowa do Rygi, Tallina, Helsinek i Petersburga. W programie m.in.: zwiedzanie Rygi – Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, Kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, wizyta w stolicy Estonii oraz zwiedzanie Tallina – wzgórze Toompea, Górne i Dolne Stare Miasto, wizyta w barokowym Pałacu Kadriorg, przeprawa promowa Tallin – Helsinki, zwiedzanie Helsinek – wykuty w skale kościół Temppeliaukkio, Plac Senacki, Sobór Uspieński, zwiedzanie Petersburga – Peterhof, Pałac Zimowy – Ermitaż, Newski Prospekt.

Wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki pełna obsługa lokalnych Przewodników.

KodTerminCenaDodatkowe opcjeRezerwuj
PBP 01-05-2020 — 07-05-2020 promocja: 3152PLN do dnia: 01-10-2023 4499PLN rezerwuj
PBP 06-06-2020 — 12-06-2020 promocja: 3292PLN do dnia: 01-10-2023 4699PLN rezerwuj
PBP 05-07-2020 — 11-07-2020 promocja: 3292PLN do dnia: 01-10-2023 4699PLN rezerwuj
PBP 09-08-2020 — 15-08-2020 promocja: 3152PLN do dnia: 01-10-2023 4499PLN rezerwuj
PBP 06-09-2020 — 12-06-2020 promocja: 3152PLN do dnia: 01-10-2023 4499PLN rezerwuj

Trasa zagraniczna:

Ryga (1) – Tallin (2) – prom – Helsinki – Sankt Petersburg (3) – Peterhof

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Rygi. Transfer do hotelu. Obiadokolacja. Czas wolny. Nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Rygi, m.in. Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Przejazd do Tallina, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd na prom do Helsinek. Przeprawa do stolicy Finlandii. Zwiedzanie miasta, m.in. Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedra luterańska, sobór Uspieński, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, pomniki Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiad. Przejazd do Sankt Petersburga. Nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga” – wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.  Nocne zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa ok. 500 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Zwiedzanie Sankt Petersburga – objazdowa wycieczka, m.in. cerkiew i klasztor Smolny, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec. Czas wolny. Dla chętnych wycieczka do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie (płatne dodatkowo). Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody fontannami i kaskadami. Zwiedzanie Pałacu Wielkiego. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta, m.in. Pałac Zimowy z jednym z największych muzeów świata Ermitażem, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka (wnętrza), Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Rejs stateczkiem po rzekach i kanałach Sankt Petersburga. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych wieczorne przedstawienie folklorystyczne – rosyjskie pieśni i tańce ludowe w jednym z teatrów Sankt Petersburga (płatne dodatkowo). Nocleg. Trasa ok. 80 km.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Estonii. Zwiedzanie Tallina, m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, kilka spośród 20 średniowiecznych baszt obronnych m.in. Wysoki Herman i Gruba Małgorzata, na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniająca brawurową akcję ORP Orzeł, dwie średniowieczne ulice – Długa i Krótka Noga, Ratusz Miejski z 1404 roku, apteka z 1422 roku, Dom Wielkiej Gildii, Dom Bractwa Czarnogłowych. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Czas wolny na zakupy estońskich specjałów. Transfer na lotnisko. Wylot do kraju. Powrót w godzinach wieczornych.


Całość trasy: ok. 1450 km.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

• przelot samolotami rejsowymi
• opłaty lotniskowe i paliwowe
• 6 noclegów w hotelach*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 6 śniadań i 6 obiadokolacji
• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DODATKOWO PŁATNE:

pakiet do realizacji programu 220 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opieka polskojęzycznego przedstawiciela biura/pilota, opłaty administracyjne, przeprawa promem Tallin-Helsinki, nocna wycieczka „Zwodzone mosty Petersburga”, rejs statkiem po rzekach i kanałach Petersburga, zestaw słuchawkowy Tour Guide)
• wycieczka do Peterhofu 50 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)
• przedstawienie folklorystyczne 50 EUR (fakultatywnie, wymagane minimum 10 osób)

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego 660 zł
• bagaż rejestrowany do 23 kg 240 zł
• pośrednictwo w uzyskaniu e-wizy 100 zł

E-WIZY: 14 dni przed wycieczką należy uzyskać bezpłatną wizę elektroniczną do Sank Petersburga i obwodu leningradzkiego.


Podróżni, którzy korzystają z pośrednictwa Biura 14 dni przed wyjazdem muszą dostarczyć w formie elektronicznej dokumenty niezbędne do uzyskania wizy
1) prawidłowo wypełniony wniosek wizowy;
2) 1 zdjęcie paszportowe w formie elektronicznej jpg (biometryczne – twarz na wprost, kolorowe, na białym tle, nie starsze niż 6 miesięcy);
3) skan paszportu – strona ze zdjęciem (paszport musi być ważny minimum pół roku od zakończenia wycieczki).


UWAGA! Podróżni mogą we własnym zakresie wyrobić bezpłatne e-wizy. Organizator nie bierze odpowiedzialności za brak możliwości otrzymania wizy elektronicznej lub przekroczenia granicy przez osoby, które uzyskają e-wizę we własnym zakresie.

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych. Przy mniejszej ilości osób program zwiedzania będzie realizowany razem z grupą autokarową.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana na miejscu w zależności od ilości uczestników w grupie autokarem lub busem.
4. Godziny przelotów mogą ulec zmianie.
5. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty administracyjne, transfery, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
6. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
7. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji Biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
8. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 

 

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
Warszawa Lotnisko Chopina - godzina do potwierdzenia 00:00 w cenie
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl