Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna

Kraje wschodnie

|zamknij okno
Ryga-02.jpg

Kraje Nadbałtyckie | Sankt Ptersburg (AUT)

Białe Noce w Wenecji Północy!

Rosja / Wycieczka objazdowa

Transport: Autokar / Wyjazdy od: 13-06-2020 do 23-08-2020

Cena od: 2390PLN zobacz terminy i ceny »

Udogodnienia: Zwiedzanie

Pokoje: Wg oferty

Wyżywienie: HB

W kilkanaście lat po upadku Muru Berlińskiego i rozpadzie Związku Sowieckiego powstały warunki do odwiedzenia krajów, które przez długie lata pozostawały pod jarzmem władzy sowieckiej. Litwa, Łotwa i Estonia były intensywnie rusyfikowanymi republikami w ramach imperium. Krótki międzywojenny epizod wolności pamiętali już tylko najstarsi mieszkańcy tych krajów. Okazuje się jednak, że potrafili przekazać swoim dzieciom ideały narodowe i w krótkim czasie po odzyskaniu niepodległości kraje te przeżywają okres gwałtownego rozwoju. Odziedziczone po skandynawskich i protestanckich przodkach cechy przyczyniły się do tego, że trudno odnaleźć nad Bałtykiem elementy i widoki charakterystyczne dla Związku Radzieckiego. Wstąpienie do Unii Europejskiej jest kolejnym krokiem na drodze do zerwania więzów z Rosją i utrwalenia więzów z demokracją europejską.

KodTerminCenaDodatkowe opcjeRezerwuj
SIT uwagi 13-06-2020 — 21-06-2020 2390PLN rezerwuj
SIT 11-07-2020 — 19-07-2020 2390PLN rezerwuj
SIT 15-08-2020 — 23-08-2020 2390PLN rezerwuj

1 dzień WARSZAWA - KOWNO - WILNO

Przejazd do Kowna. Zwiedzanie miasta: starówka, ratusz, katedra, aleja wolności, pomnik księcia Witolda, Pałac Jedności. Przejazd do Wilna - wieczorny spacer po starówce.

2 dzień WILNO

Zwiedzanie Wilna: Ostra Brama, Stare Miasto, Uniwersytet Wileński (zewnątrz), kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Cmentarz na Rossie - miejsce spoczynku słynnych Polaków.

3 dzień WILNO - RYGA

Wyjazd do Rygi. Zwiedzanie miasta: starówka, śródmieście, Domski sobór, ratusz, pałac prezydenta, kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej, kościół św Jakuba, domy trzech bracie, brama szwedzka, gildie kupieckie, panorama miasta.

4 dzień RYGA - TALIN

Przejazd do Tallina, zwiedzanie m.in. wioska olimpijska, Góra Pieśni, Dolne i Górne Miasto, mury obronne, wielki Herman, średniowieczny ratusz.

5 dzień TALIN - SANKT PETERSBURG

Przejazd do Sankt Petersburga. Zwiedzanie miasta: Sobór Isaakijewski – wspinaczka pod samą kopułę (pokrytą ok. 100 kg czystego złota), oglądanie panoramy miasta.  Dla chętnycyh nocna wycieczka "Zwodzone Mosty" - wywierający ogromne wrażenie widok 14 otwieranych mostów, słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską.

6 dzień SANKT PETERSBURG

Zwiedzanie Ermitażu. Przejazd do letniej rezydencji Katarzyny Wielkiej „Carskie Sioło”(tu znajduje się Bursztynowa Komnata): Pałac i park. Rejs po Newie. Przejazd do Peterhofu, zwiedzanie parku z fontannami.

7 dzień SANKT PETERSBURG

Dalsze zwiedzanie miasta: Newski Prospekt, Sobór Kazański (wzorowany na watykańskiej bazylice św. Piotra ), cerkiew Krwi Zbawiciela. Możliwa wizyta w Teatrze Maryjskim na wieczorze baletowym (rosyjska scena narodowa) lub na Rosyjskim Show Folklorystycznym.

8 dzień SANKT PETERSBURG - RYGA

Wyspa Zajęcza: zwiedzanie Soboru Piotra i Pawła (nagrobki niemal wszystkich carów, m.in. Piotra Wielkiego i Katarzyny Wielkiej), Brama Newska. Krótki czas na zakupy pamiątek. W godzinach południowych wyjazd z Petersburga, przez Psków. Nocleg i kolacja na Łotwie.  

9 dzień RYGA - WARSZAWA

W godzinach wieczornych przyjazd do Warszawy.

 

Cena zawiera:

 • transport autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* (pokoje z łazienkami),
 • opiekę polskiego pilota,
 • usługi lokalnych przewodników w trakcie zwiedzania,
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje),
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i atrakcje wg programu,
 • komplet ubezpieczeń (KL do 25000 EUR, NNW do 3000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR).

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny płatnej przy pierwszej wpłacie (10 PLN/os),
 • kosztu imprez fakultatywnych organizowanych na miejscu,
 • napojów do kolacji,
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej (27 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia Kosztów Rezygnacji z Imprezy z nagłej przyczyny losowej oraz w wyniku następstwa choroby przewlekłej (81 PLN/os),
 • opcjonalnego ubezpieczenia leczenia następstw chorób przewlekłych (81 PLN/os),
 • wydatków natury osobistej,
 • innych kosztów niewymienionych w punkcie "cena zawiera".

WAŻNE INFORMACJE

Wiza

W celu wjazdu na terytorium Rosji należy posiadać ważny paszport (min. 6 miesięcy od daty powrotu). Należy wypełnić WE WŁASNYM ZAKRESIE wniosek e-Visa online: http://electronic-visa.kdmid.ru/ (procedura wizowa jest bezpłatna). Wniosek o e-Wizę należy złożyć NIE PÓŹNIEJ niż 7 dni przed datą planowanej podróży.

Istnieje możliwość skorzystania z pośrednictwa wizowego Biura za opłatą 50 PLN/os (plus koszt wizy). W celu skorzystania z pośrednictwa wizowego należy dostarczyć do biura nie później niż 14 dni przed datą wyjazdu komplet wymaganych dokumentów:

 • Skan paszportu w formacie PDF
 • Skan zdjęcia w formacie JPEG: zdjęcie do wniosku wizowego musi być aktualne (nie starsze niż 6 miesięcy), biometryczne (takie, jak do paszportu), kolorowe, na wprost, na jasnym tle, bez nakrycia głowy, bez okularów, odsłonięte uszy. UWAGA: inne zdjęcia nie będą przyjmowane.
 • Dokładne dane adresowe (ulica, miasto, kod pocztowy, województwo, numer telefonu)
 • Dokładne dane dotyczące zatrudnienia (nazwa firmy, adres, telefon, zajmowane stanowisko)

Inne informacje

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. W Sankt Petersburgu zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta!

Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 140 EUR.

 

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl