Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna

Zwiedzanie

|zamknij okno
dziadek mróz.jpg

Białoruś | Z wizytą u Dziadka Mroza

Boże Narodzenie na Białorusi

Białoruś / Wycieczka objazdowa

Transport: Autokar / Wyjazdy od: 22-12-2019 do 27-12-2019

Cena od: 1359PLN zobacz terminy i ceny »

Udogodnienia: zimowe oferty / Święta

Pokoje: Wg oferty

Wyżywienie: HB

KodTerminCenaDodatkowe opcjeRezerwuj
BN-PBPOL 22-12-2019 — 27-12-2019 promocja: 1359PLN do dnia: 15-08-2020 1699PLN rezerwuj

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Przejazd do Brześcia. Zwiedzanie miasta: Twierdza Brzeska wybudowana w latach 1833-1842, brama Brzeska i Terespolska, ruiny Pałacu Białego, cerkiew św. Mikołaja, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra (kopia wizerunku z rzymskiej bazyliki Santa Maria Maggiore). Przejazd do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. Trasa: ok. 250 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd do Parku Narodowego w Puszczy Białowieskiej. W Kamieniukach wizyta w gospodarstwie Dziadka Mroza, na terenie którego znajdują się m.in. dwa drewniane budynki „Skarbców”, w których gromadzone są tysiące listów oraz rysunków od dzieci. Jest młyn, który „mieli troski i kłopoty” oraz wysoki świerk pełniący przez cały rok rolę choinki. Dalsza podróż do Zaosia – miejsca narodzin Adama Mickiewicza. Zwiedzanie dworku i folwarku rodziny Mickiewiczów. Wyjazd w kierunku Miru. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 350 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Miru (lista UNESCO) z przepięknym zamkiem – rezydencją książęcego rodu Radziwiłłów. Zamek został ostatnio starannie odrestaurowany, położony jest nad malowniczym jeziorem i otoczony parkiem. Przejazd do Nowogródka. Zwiedzanie: dworek Mickiewicza – muzeum, ruiny zamku Mendoga I, kościół Farny – miejsce zaślubin króla Władysława Jagiełły oraz chrztu Adama Mickiewicza. Dalsza podróż do Nieświeża (lista UNESCO) – siedziby rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie renesansowego zamku otoczonego wałami, pałacu, wspaniałego parku angielskiego oraz kościoła farny Bożego Ciała z XVI w. – pierwszej barokowej budowli Rzeczypospolitej z kryptami grobowymi rodziny książęcej. Następnie: starówka i ratusz z podcieniami kupieckimi. Powrót do hotelu. Świąteczna kolacja (płatna dodatkowo). Nocleg. Trasa: ok. 200 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wyjazd do Mińska. Zwiedzanie stolicy Białorusi: Górne – prawosławny sobór Duchu Świętego oraz katolicka Archikatedra imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z Ratuszem; Troickie Przedmieście w klimacie XIX-wiecznego Mińska, następnie Troicka Góra z budynkiem Opery; Wyspa Łez z pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. Przejazd Prospektem Niepodległości – główną ulicą Mińska, przy której znajdują się Dom Rządu – siedziba parlamentu, charakterystyczny Kościół św. Szymona i św. Heleny zwany „czerwonym kościołem”, gmachy mińskich uniwersytetów. Czas wolny na prospektach i w skwerach z epoki konstruktywizmu z monumentalnymi gmachami Mińska. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 120 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Lidy. Zwiedzanie dawnej stolicy Księstwa Lidzkiego: dominantą miasta jest zamek obronny księcia Gedymina z XIV w., klasztor Pijarów i ciekawy kościół farny. Krótka wizyta w Wasiliszkach – dom rodzinny Czesława Niemena, kościół św. Piotra i Pawła. Następnie przejazd do Szczuczyna, zwiedzanie zespołu pałacowego Druckich – Lubeckich. Wyjazd do Bohatyrowicz nad Niemnem, gdzie znajdują się mogiły Jana i Cecylii, krzyż Powstańców Styczniowych. Przejazd do hotelu w okolicach Grodna. Obiadokolacja, nocleg. Trasa: ok. 350 km.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Zwiedzanie królewskiego miasta na nadniemeńskiej skarpie: Zamek Stary i Nowy, cerkiew św. Borysa i Gleba na Kołoży – piękny widok na rzekę Niemen, katedra, pałac Batorego, kościół bernardyński, dom-muzeum Elizy Orzeszkowej, gmach Teatru Dramatycznego. Spacer wąskimi uliczkami starówki. Czas wolny na zakupy białoruskich specjałów. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa: ok. 350 km.
Całość trasy: ok. 1620 km.

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

• przejazd autokarem lub busem
• 5 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
• 5 śniadań i 4 obiadokolacje
• opiekę pilota
• program turystyczny
• ubezpieczenie (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DODATKOWO PŁATNE:

• pakiet do realizacji programu wycieczki: 100 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 500 zł
• dopłata do wizy białoruskiej: 120 zł
• świąteczna kolacja: 180 zł

WIZA: 20 dni przed wyjazdem należy złożyć dokumentację wizową:
1) 1 zdjęcie (o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, aktualne, kolorowe, matowe, en face (na wprost), na jasnym tle)
2) wypełniony wniosek wizowy
3) paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wyjazdu z terytorium Białorusi z co najmniej dwiema wolnymi stronami.

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie: autokarem lub wygodnym busem.
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze lub busie.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób biuro ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji biuro zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
Białystok miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 120.00 PLN
Łódź miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 100.00 PLN
Warszawa miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 0.00 PLN
Rzeszów miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 180.00 PLN
Kraków miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 180.00 PLN
Radom miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 150.00 PLN
Gdańsk miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 180.00 PLN
Olsztyn miejsce i godzina wyjazdu do potwierdzenia 00:00 160.00 PLN
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl