Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna

Zwiedzanie

|zamknij okno
obidos-2.jpg

Portugalia | zwiedzanie (6 dni)

Od Lizbony do Porto - wycieczka 6 dni

Portugalia / Wycieczka objazdowa

Transport: Samolot, Autokar / Wyjazdy od: 17-09-2018 do 06-10-2018

Cena od: 2890PLN zobacz terminy i ceny »

Udogodnienia: wylot Warszawa

Pokoje: Dbl

Wyżywienie: HB

LIZBONA - CABO DA ROCA - SINTRA - OBIDOS - NAZARE - FATIMA - TOMAR - COIMBRA - BATALHA - PORTO

Brak dostępnych terminów w tej chwili

DZIEŃ 1

LOTNISKO LIZBONA – OKOLICE LIZBONY

Przylot do LizbonY. Transfer do hotelu w okolicach Lizbony. Wycieczka panoramiczna Cascais. Przystanek w Cabo da Roca (przylądek) - najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

LIZBONA OKOLICE – LIZBONA

Po śniadaniu przejazd do Lizbony. Całodzienna autokarowa wycieczka po Lizbonie. Przystanek w dzielnicy BELEM, gdzie znajduje się Klasztor Heronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Degustacja słynnego ciastka lizbońskiego "pastel de Belém". Następnie zwiedzanie m.in.: Praça do Comercio, Praça do Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Praça dos Restauradores i najstarszej dzielnica stolicy, ALFAMA, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św. Jerzego, a także punkt widokowy Santa Luzia, z którego rozciąga się wspaniały widok na rzekę Tagus. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

DZIEŃ 3

SINTRA – OBIDOS – NAZARE – FATIMA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Sintry (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO) - jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii - zwiedzanie letniej rezydencji królów portugalskich - okazałej budowli Palácio Nacional.  Następnie zwiedzanie Obidos  - uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami, między którymi ciągną się wąskie, kręte uliczki. Na koniec przejazd do NAZARE. Zwiedzanie starej części - Sitio (punkt widokowy). Przejazd do Fatimy.  Nawiedzenie Sanktuarium: Bazylika + Kapela Objawień. Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.

DZIEŃ 4

FATIMA - TOMAR - COIMBRA – BATALHA - FATIMA

Po śniadaniu przejazd do miejscowości TOMAR – spacer po mieście Templariuszy. Następnie przejazd do COIMBRY, typowo akademickiej miejscowości, która słynie z różnego rodzaju imprez i festiwali. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Zwiedzanie Uniwersytetu i spacer po Starym Mieście. Przejazd do BATALHA- zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitória - gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do listy międzynarodowych dziedzictw kultury UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Przejazd do hotelu w Fatimie i kolacja.

DZIEŃ 5

FATIMA – PORTO

Śniadanie w hotelu. Przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Rejs po rzece DOURO (nie zawarte w cenie), a nastepnie wizyta w jedej z wytwórni win Porto – degustacja. Po południu zwiedzanie Starego Miasta m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira (najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto), Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé Catedral – katedry. Czas wolny na zakupy. Przyjazd do hotelu na kolacje.

DZIEŃ 6

OKOLICE PORTO.

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Porto. Wylot do Polski.

Program jest ramowy i kolejność dni oraz zwiedzania może ulec zmianie.

Świadczenia zawarte w cenie oferty:

 • Przelot liniami  resjowymi Warszawa Modlin - Lizbona , Porto – Warszawa Modlin (bagaż podręczny do 10 kg : mała walizka oddawana do luku bagażowego + mała torebka),
 • 4  noclegi w hotelach  3*,
 • wyżywienie 2 x dziennie ( śniadania  kontynentalne ,obiadokolacje serwowane - typowo portugalska kuchnia; napoje do kolacji dodatkowo płatne);
 • przejazdy autokarem na trasie zwiedzania
 • opieka pilota
 • 3 degustacje: ciasteczek Pasteis de Belem w Lizbonie,  likieru wiśniowego w Obidos, wina w Porto
 • pakiet ubezpieczeniowy (KL,NNW, bagaż)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:

 • kosztów m.in. realizacji programu i przewodników lokalnych - 90 Euro (płatne na miejscu obligatoryjne)
 • biletów wstępów do zwiedzanych obiektów - ok. 55 - 60 Euro (można zrezygnować z niektórych proponowanych zabytków, w wybranych obiektach osoby po 65 r. życia mają zniżki)
 • rejsu po rzece Duoro – 12 euro,
 • dopłaty do pok. 1-os. +650 zł
 • doplaty do bagażu rejestrowanego do 20 kg– 220 zł/2 strony ( zakupywany przy dokonywaniu rezerwacji)

 Dopłaty na życzenie:

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o choroby przewlekłe: 7,5% wartości imprezy (zwrot 100 %)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z rozszerzeniem o choroby przewlekłe: 6,5% wartości imprezy (zwrot 80 %)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 2,5% wartości imprezy (zwrot 80 %)
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji: 3 % wartości imprezy (zwrot 100 %)
 • ubezpieczenie leczenia chorób przewlekłych: +60 zł/os/turnus
 • gwarancja niezmienności ceny: 65 zł/os

 

MiejscowośćMiejsce odjazduGodz. odjazduDopłataInformacje dodatkowe
Warszawa - LIZBONA - Warszawa Lotnisko 15:10 w cenie pakietu Przylot do Lizbony godz. 18.25. Powrót: wylot z Lizbony godz. 9.35, przylot do Warszawy 14.25. Godziny przelotu do potwierdzenia na 24 godz. przed datą wylotu. Pierwszy i ostatni dzień imprezy przewidziany jest na przelot.
|zamknij okno

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl